Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uroczystości 81. rocznicy Bitwy nad Bzurą w Piątku

W niedzielę, 13 września w Piątku odbyły się uroczystości obchodów 81. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Ze względu na obecną sytuacje epidemiczną uroczystości miały skromniejszy program.
Wrześniowe święto w geometrycznym środku Polski rozpoczęła Msza św. o godz. 12 w kościele Świętej Trójcy w Piątku, którą w intencji obrońców Ojczyzny z 1939 roku odprawił Ks. Wojciech Jadownicki.  Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik 14. Wielkopolskiej Dywizji Piechoty, gdzie odśpiewali hymn państwowy. Uczestników uroczystości powitał Krzysztof Lisiecki, Burmistrz Piątku, który podziękował ze udział we wrześniowym świcie wszystkim uczestnikom. Później delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem 14. Wielkopolskiej Dywizji Piechoty.

Skip to content