Utrudnienia w ruchu na autostradzie A1 i A2

Trwają prace konserwacyjne na wiadukcie autostrady A1 prowadzącym w kierunku południowym. Od najbliższego poniedziałku, 28 czerwca w obrębie węzła Łódź Północ (A1/A2) będą występowały ograniczenia w ruchu. Zamiany dotyczące ruchu na autostradzie A1 będą znikome, jako, że wiadukt na którym będą prowadzone prace jest wyłączony z ruchu. Jedyną różnicą, wobec obecnej organizacji ruchu, będzie to, że jadący z Gdańska w kierunku Warszawy na łącznicy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu, a nie dwa, jak dotychczas.

Znacznie większe zmiany czekają jadących autostradą A2 i to w obu kierunkach. Na kilkusetmetrowym odcinku ? na wysokości węzła ? ruch będzie odbywał się tylko jednym ? lewym pasem, co ilustrują załączone grafiki. W miejscu prowadzonych prac będzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h. W II etapie prac, który ma nastąpić we wrześniu, ruch zostanie przeniesiony na prawy pas każdej z jezdni, a jazda łącznicą Gdańsk ? Warszawa zostanie przeniesiona z lewego pasa na prawy. Zakończenie prac przewidywane jest na schyłek roku.

Zmiany w organizacji ruchu są konieczne, aby bezpiecznie przeprowadzić niezbędne prace konserwacyjne. Przewidywane jest, że przywrócenie ruchu na wiadukcie nastąpi w listopadzie, a przejazd pod wiaduktem całą szerokością obu jezdni autostrady A2 będzie możliwy do końca tego roku. Zmiany w organizacji ruchu będą dostosowywane na bieżąco do prowadzonych prac. Prosimy o zachowanie ostrożności, stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie.

źródło: GDDKiA