Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Na terenie miasta trwa budowa gazociągu

Aktualnie na terenie miasta trwają prace związane z budową sieci gazociągu średniego ciśnienia, która ma zasilać kotłownię na osiedlu Konarskiego oraz większe zakłady produkcyjne na terenie naszej gminy. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonuje je na zlecenie Polskiej Spółki Gazowej firma ze Zgierza. W celu zminimalizowania uszkodzeń nawierzchni jezdni i chodników prace w większości wykonywane są metodą bezwykopową – przewiert sterowany. Przewidywany termin zakończenia prac to lipiec 2021.

Gazociąg na terenie naszej gminy zostanie uruchomiony i zasilony po wybudowaniu stacji gazowej w Łęce, co prawdopodobnie będzie miało miejsce pod koniec tego roku. Dopiero wówczas rozpocznie się przyjmowanie wniosków od indywidualnych właścicieli posesji. Wnioski będzie trzeba składać do Polskiej Spółki Gazowej.

Back to top
Skip to content