Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Na terenie miasta trwa budowa gazociągu

Aktualnie na terenie miasta trwają prace związane z budową sieci gazociągu średniego ciśnienia, która ma zasilać kotłownię na osiedlu Konarskiego oraz większe zakłady produkcyjne na terenie naszej gminy. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonuje je na zlecenie Polskiej Spółki Gazowej firma ze Zgierza. W celu zminimalizowania uszkodzeń nawierzchni jezdni i chodników prace w większości wykonywane są metodą bezwykopową ? przewiert sterowany. Przewidywany termin zakończenia prac to lipiec 2021.

Gazociąg na terenie naszej gminy zostanie uruchomiony i zasilony po wybudowaniu stacji gazowej w Łęce, co prawdopodobnie będzie miało miejsce pod koniec tego roku. Dopiero wówczas rozpocznie się przyjmowanie wniosków od indywidualnych właścicieli posesji. Wnioski będzie trzeba składać do Polskiej Spółki Gazowej.

Skip to content