Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Czernikowie o bezpieczeństwie podczas ferii

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas ferii zimowych  w dniu  13 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów kl. I-VIII  na temat: „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”

Policjanci z Posterunku Policji w Piątku st. post. Ewelina Lewandowska i mł. asp. Paweł Anuszewski oraz rzecznik prasowy Komendanta Powiatowej Policji w Łęczycy ? asp. szt. Mariusz Kowalski przypominali  o różnych zagrożeniach czyhających na młodzież w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupili się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu.

Funkcjonariusze udzielili dzieciom wielu cennych wskazówek: jak bezpiecznie przebywać na stoku narciarskim, gdzie organizować zabawy na śniegu i lodzie. Usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Dzielnicowi przypomnieli również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się w porze wieczorowej i konsekwencjach związanych z nieprzestrzegania tego przepisu. Tematem spotkania oprócz przestrzegania bezpieczeństwa w czasie ferii  były zagrożenie czyhające na młodzież i dzieci podczas korzystania z Internetu oraz kontaktów z osobami obcymi. Podsumowaniem pogadanki były życzenia udanego wypoczynku z przesłaniem, że tylko zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków i sprawi, że ferie będą czasem beztroskiej zabawy i radości. Dziękujemy zaproszonym Gościom za poświęcony czas, za przekazanie dzieciom tak cennych wskazówek i rad.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content