Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Czernikowie uczniowie spotkali się z policjantami

W czwartek, 23 września 2021r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie,  w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem,  uczniowie uczestniczyli w  spotkaniu z przedstawicielem Posterunku Policji w Piątku st.sierż. Krzysztofem Sidorowiczem oraz przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Łęczycy sierż. Izabelą Sidorowicz i sierż.Rafałem Bobrowiczem.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych i wszystkie dzieci miały możliwość wysłuchać oraz przypomnieć zasady dotyczące  zachowania bezpieczeństwa w  drodze do  szkoły i ze szkoły. Zaproszeni Goście mówili o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu na przejściu dla pieszych, a także bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również podczas wsiadania i wysiadania  z autobusu.  Przypomniano też zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i pasażerów pojazdów. Zwrócono uwagę, jak  bardzo ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa, kasków, kamizelek i elementów odblaskowych.

Poruszony  został również temat związany z  panującą sytuacją epidemiologiczną. Dzielnicowy przypominał o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych: noszeniu maseczek  w miejscach skupisk ludzkich oraz w zamkniętych pomieszczeniach (m.in. w sklepach, urzędach, innych miejscach użyteczności publicznej), zachowaniu zalecanych odległości. Prosił o czujność i ostrożność.Dziękujemy przedstawicielom policji za poświęcony czas, za przekazanie dzieciom tak cennych wskazówek i rad.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content