Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Czernikowie – warsztaty promujące zdrowe odżywianie

We wtorek, 27 września 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie uczniowie gościli mamę ucznia Filipa z klasy II, która z własnej inicjatywy przeprowadziła dla klas I-VI warsztaty promujące zdrowe odżywianie.

Nawyki żywieniowe kształtują się od najmłodszych lat, dlatego ważna jest edukacja żywieniowa. Celem warsztatów była promocja zasad zdrowego odżywiania, odkrywania nowych smaków, nauka wybierania produktów wysokiej jakości. Na spotkaniu uczniowie nauczyli się w jaki sposób z owoców wykonać zdrową nutellę. W ruch poszły miski, widelce, łyżki. Uczniowie radzili sobie wspaniale! Wspólne warsztaty były świetnym sposobem na poznanie zasad zdrowego żywienia, oswajania się z różnorodnymi produktami. Wyzwoliły i rozwinęły one samodzielność w przygotowaniu posiłku oraz przyczyniły się do poszerzenia wiedzy związanej  z dokonywaniem zdrowych wyborów żywieniowych.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content