Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W harmonii z przyrodą

Taki tytuł ma projekt, który realizuje od lipca br. Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie w Programie Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM. Głównym celem projektu jest pokazanie najmłodszym, jaka jest zależność człowieka z otaczającą go przyrodą, pogłębienie wiedzy przyrodniczo ekologicznej i przyswojenie przez odbiorców projektu umiejętności i postaw w zakresie opiekuńczego stosunku do świata ptaków. Poprzez realizację projektu nasze miejsce wzbogaci się o jeszcze jedną atrakcję, czyli ścieżkę edukacyjną.
Działania w projekcie są dla nas nowym wyzwaniem z zakresu przyrody i ekologii, jednak nie boimy się tego wyzwania, ponieważ nasz nowy wolontariusz, pan Dominik Szymański jest super znawcą przyrody, z wykształcenia magistrem leśnikiem, świetnie potrafi przekazywać swoją wiedzę, łatwo nawiązuje kontakty ze słuchaczami, o czym mogli się przekonać uczestnicy spotkania w dniu 15 sierpnia, na pierwszej prelekcji, którą przygotował i wygłosił na temat ?Znaczenie ptaków w przyrodzie? – komentują realizatorzy projektu.
W tym dniu został ogłoszony regulamin konkursu z nagrodami, do uczestnictwa w którym serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów. Regulamin i fotorelacje z działań Stowarzyszenia na facebooku

 

Skip to content