Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uroczystość poświęcenia dobudowanej części Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie oraz przekazania placówce sztandaru

W poniedziałek 2 września 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odbyła się uroczystość poświęcenia dobudowanej części szkoły oraz nadanie placówce sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył biskup Wojciech Osial, a koncelebrowali Ją: dziekan i proboszcz parafii Piątek – Stanisław Poniatowski, proboszcz parafii Góra Świętej Małgorzaty – Andrzej Gałaj, emerytowany proboszcz parafii Góra Świętej Małgorzaty – Ryszard Pajda oraz były wikariusz parafii Góra Świętej Małgorzaty – Łukasz Gawrzydek.
Po mszy świętej biskup Wojciech Osial poświęcił sztandar szkoły, który Rada Rodziców (fundator sztandaru) przekazała społeczności szkolnej. Następnie uczniowie naszej placówki zaprezentowali montaż słowno ? muzyczny przedstawiający patrona szkoły – Orła Białego. Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Szkoły – Agnieszka Bartczak, która przypomniała wszystkim znakomitym Gościom najważniejsze wydarzenia z sześćdziesięcioletniej historii naszej placówki. W ciepłych i wzruszających słowach podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do rozbudowy szkoły oraz ciężko pracowali przy tej inwestycji – Samorządowcom z Panem Wójtem Gminy Piątek Krzysztofem Lisieckim na czele, Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom, Budowlańcom oraz wszystkim Przyjaciołom Szkoły.
Następnie dokonano poświęcenia dobudowanej części szkoły oraz uroczystego jej otwarcia. Na zakończenie, zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli wziąć udział w festynie szkolnym i skorzystać z takich atrakcji jak: zabawy z nagrodami, kawiarenka, grill, malowanie twarzy, zjeżdżalnie, klocki, plac zabaw itp.

Skip to content