Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Z Piątku wyruszył I Ogólnopolski Rajd Pieszy „Szlakiem Bitwy nad Bzurą”

W sobotę 7 września z Piątku wystartował I Ogólnopolski Rajd Pieszy „Szlakiem Bitwy nad Bzurą” zorganizowany przez Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 25. Brygady Kawalerii Powietrznej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.
Uczestnicy rajdu wyruszyli spod pomnika Krzyż przy ul Łowickiej. Przed wyjściem na trasę turystów powitali: Krzysztof Lisiecki, wójt gminy Piątek, Damian Urbanek – prezes TMPiO, radny Tomasz Kucharczyk, pracownik Urzędu Gminy Jacek Michalski oraz Stanisław Cisak, który podjął się zadania przewodnika turystów po Piątku. Komandor Rajdu – Marcin Reczycki wraz z prezesem Wojskowego Koła PTTK – Agnieszką Królikowską, podziękowali wójtowi za pomoc w organizacji rajdu oraz gościnę w geometrycznym środku Polski.
Po zapoznaniu się z historią pomnika Krzyż uczestnicy rajdu udali się na piątkowski Rynek, gdzie wysłuchali wieli ciekawostek na temat historii geometrycznego środka Polski, obejrzeli okolicznościową, plenerową wystawę TMPiO ukazującą Piątek we wrześniu 1939 roku. Ostatnim punktem pobytu w Piątku było zapalenie znicza pod pomnik chwały 14. Wielkopolskiej Dywizji Piechoty, skąd uczestnicy rajdu wyruszyli w dalszą trasę.

Skip to content