Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Jankowie zakupili wyposażenie na wspólne pieczenie

Zaplecze kuchenne świetlicy w Janowie zyskało nowy blask. Stało się tak za sprawą sprzętów stanowiących doposażenie zaplecza kuchennego. Nowe wyposażenie kuchni zakupione zostało w ramach realizacji projektu „Z pokolenia na pokolenie, czyli z babciami pieczenie”.

Projekt „Z pokolenia na pokolenia, czyli z babciami pieczenie”, którego realizacji podjęło się sołectwo Górki Pęcławskie był współfinansowany przez Województwo Łódzkie kwotą 12 tys. zł oraz Gminę Piątek kwotą 2 tys. zł. Stanowi on odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności, która znana jest z organizacji różnego rodzaju spotkań i warsztatów kulinarnych dla mieszkańców północno-wschodniej części gminy. Dotychczas przygotowanie tego typu wydarzeń  wymagało od lokalnego KGW wykorzystania prywatnego sprzętu. Obecnie ta sytuacja uległa zmianie. W ramach realizacji projektu do kuchni  świetlicy w Jankowie trafiły: stoły robocze i zlewozmywak ze stali nierdzewnej oraz nowoczesna kuchnia, piekarniki, a także garnki, noże itp.

W grudniu planowane jest zorganizowanie spotkania dla mieszkańców – seniorów, podczas którego podane zostaną wypieki i potrawy przygotowane na zakupionym w ramach projektu wyposażeniu. Z pewnością będą smakowały wybornie.

Skip to content