Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Piątku – Dzień Dziecka na sportowo

W środę, 1 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyła się impreza rekreacyjno – sportowa z okazji Dnia Dziecka połączona z Dniem Sportu Szkolnego. O godzinie 8.00 dzień rozpoczęto szkolnym apelem z udziałem uczniów pod opieką swoich nauczycieli. Pani dyrektor, w imieniu grona pedagogicznego i pracowników niepedagogicznych złożyła życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Do życzeń dołączyły: p. pedagog A. Kacprzak, p. opiekunki Samorządu Uczniowskiego  w osobach p. M. Sobieraj i p. W. Czarnecka. Następnie głos zabrała p. A. Raj, nauczyciel wychowania fizycznego przedstawiając harmonogram obchodów Dnia Sportu Szkolnego i przypominając o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i fair play.

O godzinie 8.30 rozpoczął się Turniej Piłki Koszykowej na Pilawie, pomiędzy drużynami uczniów z klas VI – VII.  Jednocześnie, na nowej hali sportowej odbywały się konkurencje przeciągania liny klas VII i VIII, rzut do Środka Polski klas VI, Potyczki Matematyczno – Sportowe klas IV i V oraz na holu I piętra odbywał się IX Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku w kategoriach klas I – III, klas IV – VI i VII – VIII dziewcząt i chłopców.  Ponadto w klasach I – III odbywały się gry i zabawy pod okiem wychowawców. Rodzice przygotowali swoim dzieciom poczęstunki w obrębie ich klas. Rada Rodziców ufundowała wszystkim uczniom lody. Po rozgrywkach sportowych uczniowie klas I – III mieli dodatkową atrakcję w postaci „dmuchańców” m.in. zamków, zjeżdżalni, basenów z piłeczkami,  które rozstawiono w sali gimnastycznej.  Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem dzieci w młodszym wieku szkolnym. Na holu II piętra odbywała się dyskoteka.

Głównymi organizatorami imprezy rekreacyjno – sportowej byli .nauczyciele wychowania fizycznego – p. Aleksandra Raj, p. Magdalena Wróblewska, p. Krzysztof Korzewski we współpracy z nauczycielami i wsparciu dyrekcji szkoły.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach przedstawiają się następująco:

PIŁKA KOSZYKOWA klas VI i VII
I miejsce – Klasy VI
II miejsce – Klasy VII

PRZECIĄGANIE LINY:
I miejsce – Klasa VIII
II miejsce – Klasa VII

POTYCZKI  MATEMATYCZNO – SPORTOWE klas IV – V:
I miejsce – Klasy V b
II miejsce – Klasy IV a
III miejsce V a

RZUT DO ŚRODKA POLSKI  klas VI:
I miejsce – Kaźmierczak Adam VI b
II miejsce – Olczak Dawid VI a
III miejsce – Rosińska Nikola VI b

IX SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W PIĄTKU

w kategorii klas I – III:
I miejsce – Oterski Antoni III b
II miejsce – Borecki Nikodem I b
III miejsce – Romek Michalina III b

w  kategorii dziewcząt i chłopców klas IV-VI:
dziewczęta:
I miejsce – Rosińska Zuzanna V a
II miejsce – Borecka Julia IV a
III miejsce – Dąbrowska Liliana IV a
chłopcy:
I miejsce – Stetsenko Nikita V b
II miejsce – Kacprzak Patryk V a
III miejsce – Matusiak Gabriel IV a

w  kategorii dziewcząt i chłopców klas VII –VIII:
dziewczęta:
I miejsce – Marszałkowska Anna VIII b
II miejsce – Kacprzak Maja VIII b
III miejsce – Adamiak Aleksandra VIII b
chłopcy:
I miejsce – Kacprzak Filip VII a
II miejsce – Levkovych Maksim VII b
III miejsce – Kałuża Krzysztof VII a

Zwycięzcy I miejsca otrzymali puchary i dyplomy, zaś za zajęcie II i III miejsca – medale i dyplomy. Puchary, medale i dyplomy  wręczali p. K. Grabowska – dyrektor szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: p. A. Raj, p. M. Wróblewską i p. K. Korzewskim.  Zwycięzców oraz wszystkich uczestników nagrodzono wielkimi brawami. Gratulujemy sukcesów sportowych. Imprezie sportowej towarzyszyły zasady fair play oraz gorący doping kibicujących uczniów wraz z nauczycielami.

Organizatorzy składają podziękowanie dla wszystkich  nauczycieli i pracowników  Szkoły Podstawowej w Piątku za pomoc w organizacji Dnia Dziecka połączonego z Dniem Sportu Szkolnego.  Rodzicom naszych uczniów bardzo serdeczne dziękujemy za  zorganizowanie poczęstunku.

tekst i foto: SP w Piątku

Back to top
Translate/перекладати »
Skip to content