Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Piątku – Dzień Dziecka na sportowo

W środę, 1 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyła się impreza rekreacyjno ? sportowa z okazji Dnia Dziecka połączona z Dniem Sportu Szkolnego. O godzinie 8.00 dzień rozpoczęto szkolnym apelem z udziałem uczniów pod opieką swoich nauczycieli. Pani dyrektor, w imieniu grona pedagogicznego i pracowników niepedagogicznych złożyła życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Do życzeń dołączyły: p. pedagog A. Kacprzak, p. opiekunki Samorządu Uczniowskiego  w osobach p. M. Sobieraj i p. W. Czarnecka. Następnie głos zabrała p. A. Raj, nauczyciel wychowania fizycznego przedstawiając harmonogram obchodów Dnia Sportu Szkolnego i przypominając o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i fair play.

O godzinie 8.30 rozpoczął się Turniej Piłki Koszykowej na Pilawie, pomiędzy drużynami uczniów z klas VI ? VII.  Jednocześnie, na nowej hali sportowej odbywały się konkurencje przeciągania liny klas VII i VIII, rzut do Środka Polski klas VI, Potyczki Matematyczno ? Sportowe klas IV i V oraz na holu I piętra odbywał się IX Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku w kategoriach klas I ? III, klas IV ? VI i VII ? VIII dziewcząt i chłopców.  Ponadto w klasach I ? III odbywały się gry i zabawy pod okiem wychowawców. Rodzice przygotowali swoim dzieciom poczęstunki w obrębie ich klas. Rada Rodziców ufundowała wszystkim uczniom lody. Po rozgrywkach sportowych uczniowie klas I ? III mieli dodatkową atrakcję w postaci ?dmuchańców? m.in. zamków, zjeżdżalni, basenów z piłeczkami,  które rozstawiono w sali gimnastycznej.  Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem dzieci w młodszym wieku szkolnym. Na holu II piętra odbywała się dyskoteka.

Głównymi organizatorami imprezy rekreacyjno ? sportowej byli .nauczyciele wychowania fizycznego – p. Aleksandra Raj, p. Magdalena Wróblewska, p. Krzysztof Korzewski we współpracy z nauczycielami i wsparciu dyrekcji szkoły.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach przedstawiają się następująco:

PIŁKA KOSZYKOWA klas VI i VII
I miejsce ? Klasy VI
II miejsce ? Klasy VII

PRZECIĄGANIE LINY:
I miejsce ? Klasa VIII
II miejsce ? Klasa VII

POTYCZKI  MATEMATYCZNO ? SPORTOWE klas IV – V:
I miejsce ? Klasy V b
II miejsce ? Klasy IV a
III miejsce V a

RZUT DO ŚRODKA POLSKI  klas VI:
I miejsce ? Kaźmierczak Adam VI b
II miejsce ? Olczak Dawid VI a
III miejsce ? Rosińska Nikola VI b

IX SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W PIĄTKU

w kategorii klas I ? III:
I miejsce ? Oterski Antoni III b
II miejsce ? Borecki Nikodem I b
III miejsce ? Romek Michalina III b

w  kategorii dziewcząt i chłopców klas IV-VI:
dziewczęta:
I miejsce ? Rosińska Zuzanna V a
II miejsce ? Borecka Julia IV a
III miejsce ? Dąbrowska Liliana IV a
chłopcy:
I miejsce ? Stetsenko Nikita V b
II miejsce ? Kacprzak Patryk V a
III miejsce ? Matusiak Gabriel IV a

w  kategorii dziewcząt i chłopców klas VII ?VIII:
dziewczęta:
I miejsce ? Marszałkowska Anna VIII b
II miejsce ? Kacprzak Maja VIII b
III miejsce ? Adamiak Aleksandra VIII b
chłopcy:
I miejsce ? Kacprzak Filip VII a
II miejsce ? Levkovych Maksim VII b
III miejsce ? Kałuża Krzysztof VII a

Zwycięzcy I miejsca otrzymali puchary i dyplomy, zaś za zajęcie II i III miejsca ? medale i dyplomy. Puchary, medale i dyplomy  wręczali p. K. Grabowska – dyrektor szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: p. A. Raj, p. M. Wróblewską i p. K. Korzewskim.  Zwycięzców oraz wszystkich uczestników nagrodzono wielkimi brawami. Gratulujemy sukcesów sportowych. Imprezie sportowej towarzyszyły zasady fair play oraz gorący doping kibicujących uczniów wraz z nauczycielami.

Organizatorzy składają podziękowanie dla wszystkich  nauczycieli i pracowników  Szkoły Podstawowej w Piątku za pomoc w organizacji Dnia Dziecka połączonego z Dniem Sportu Szkolnego.  Rodzicom naszych uczniów bardzo serdeczne dziękujemy za  zorganizowanie poczęstunku.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content