Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wielka Olimpijska Lekcja Wychowania Fizycznego 2020 w podstawówce w Piątku

W czwartek, 22 października 2020r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyła się Wielka Olimpijska Lekcja Wychowania Fizycznego, poprowadzona przez znanych i utytułowanych sportowców: Rubéna Dario Limardo Gascóna (wenezuelski szermierz, szpadzista, mistrz olimpijski z Londynu 2012), Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk (polska pływaczka, rekordzistka i mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i Mistrzostw Europy na krótkim basenie), Agnieszkę Krzynówek-Brandeburę (gimnastyczka artystyczna, olimpijka z Sydney 2000, zawodniczka Widzewa Łódź), Elżbietę Nowak (polska koszykarka, występująca na pozycji środkowej, wielokrotna reprezentantka i mistrzyni Polski, mistrzyni Europy z 1999r., uczestniczka Igrzysk w Sydney w 2000r., obecnie trenera koszykarek w Klubie AKS SMS Łódź?).
Imprezę uroczyście otworzyli Burmistrz Piątku Krzysztof Lisiecki, Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi Mieczysław Nowicki, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku Krystyna Grabowska. Wsparcia logistycznego udzielali wiceprezes Regionalnej Rady Olimpijskiej Tomasz Rosset, Konrad Lasocki oraz koszykarka Pani Elżbieta Nowak, opieka medyczna ? Michał Mikołajczyk.
Prezesi Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi wręczyli, na ręce pani dyrektor, książkę pt. ?Leksykon olimpijczyków polskich od Chamonix i Paryża do Soczi 1924 ? 2014?, która wzbogaci księgozbiory szkolnej biblioteki, piłkę koszykową z autografami olimpijczyków, koszulki sportowe.

Podczas spotkania pani dyrektor szkoły Krystyna Grabowska została uhonorowana, przez Regionalną Radę Olimpijską w Łodzi, medalem w uznaniu za propagowanie idei olimpijskiej. Uczestnicy spotkania pogratulowali wyróżnienia wielkimi brawami.
Najwięcj emocji dostarczyła oczywiści oczekiwana, nietypowa lekcja. Uczniowie ćwiczyli naprzemiennie, przez dwie godziny lekcyjne, w czterech sekcjach sportowych prowadzonych przez wybitnych sportowców – trenerów, zgodnie z ich specjalnościami. Lekcji towarzyszyły: ogromna radość, zadowolenie, chęć do podejmowania kolejnego działania, zaangażowanie, serdeczność i oczywiście zasady fair play.
Wolontariusze i Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku otrzymali ?Certyfikaty udziału w Wielkiej Olimpijskiej Lekcji WF 2020?, które są już wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Sprawdzili się w roli osób wspierających to przedsięwzięcie.
W przerwie odbyło się spotkanie młodzieży z olimpijczykami. Uczniowie mogli poznać, porozmawiać uczestniczyć w nadzwyczajnym wydarzeniu sportowym. Na koniec Pan Burmistrz wręczył wszystkim Gościom CERTYFIKATY POTWIERDZAJĄCE POBYT W GEOMETRYCZNYM ŚRODKU POLSKI. Ponadto wraz z panią dyrektor szkoły podziękowali za niecodzienną lekcję wychowania fizycznego prowadzoną przez tak znamienitych Gości ? Trenerów ? Olimpijczyków we współpracy z Regionalną Radą Olimpijską w Łodzi. Młodzież szkolna podziękowała Gościom za niecodzienną i przemiłą lekcję wychowania fizycznego gromkimi, długimi brawami. Oczywiście wspólne zdjęcie młodzieży szkolnej z Gośćmi, z uczestnikami imprezy sportowej oraz autografy, rozmowy z olimpijczykami zakończyły to sportowe spotkanie. Działaniu towarzyszyły zasady bezpieczeństwa.
Wielka Olimpijska Lekcja Wychowania Fizycznego jest realizowana przez Regionalną Radę Olimpijską w Łodzi przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content