Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Łęczycy

W sobotę, 18 maja w Łęczycy odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. Następnie miał miejsce przemarsz pododdziałów na plac Tadeusza Kościuszki. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra dęta OSP Kwiatkowice. Program artystyczny zaprezentowały dzieci i młodzież z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających na terenie powiatu łęczyckiego. Następnie uhonorowano 118 strażaków z całego województwa. Były to nominacje na wyższe stopnie służbowe i okolicznościowe medale oraz wyróżnienia.
W międzyczasie na placu przy ratuszu odbywał się Piknik Służb Mundurowych. Policjanci, strażacy, WOPR, funkcjonariusze Zakładu Karnego z Garbalina oraz Wielkopowierzchniowego Wielobranżowego Składu Materiałowego w Kutnie przygotowali wiele atrakcji, które miały przybliżyć służbę w mundurze. Prezentowano sprzęt i wyposażenie wykorzystywane podczas różnego rodzaju akcji. Wielkie wrażenie zrobił pokaz symulacji pożarów.
Najmłodsi mogli pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach oraz ściance wspinaczkowej. Podczas imprezy można było też spróbować smakołyków i pysznych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu łęczyckiego. Naszą gminę reprezentowały Aktywne Panie z Pokrzywnicy, Koło Gospodyń Wiejskich „Magnolia” i Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie.

Skip to content