Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

43. Zlot do Środka Polski

W sobotę, 11 maja Gmina Piątek gościła uczestników 43. Zlotu do Środka Polski. Kilka minut po godzinie 9 sprzed budynku Urzędu Miejskiego na trasy wyruszyło ponad 200 młodych turystów. Tegoroczny Zlot składał się z II etapów. Pierwszy przeprowadzono w Piątku, drugi w lesie w Witowie.

Po uroczystym otwarciu imprezy przez Burmistrz Piątku Annę Matusiak i Komandora Zlotu – Pawła Czarneckiego grupy rozegrały na Rynku  pierwszą konkurencję. Jednak zanim to nastąpiło Kierownictwo Zlotu złożyło na ręce byłego Burmistrza Piątku – Krzysztofa Lisieckiego podziękowania za wieloletnią współpracę przy organizacji zlotów do środka Polski. Burmistrz Anna Matusiak zadeklarowała kontynuację współpracy i organizację kolejnych zlotów do środka Polski.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć turyści udali się na skwer przy Geometrycznym Środku Polski, gdzie rozegrano pierwszą konkurencję. Zadaniem było namalowanie przez trzyosobowe drużyny wyobrażenia Piątku. Żeby jednak zadanie było ciekawsze drużyny otrzymały po jednym pędzelku i kartce, zaś farby umieszczone były na pomniku. Zadanie ograniczone było czasowo.

Po rozstrzygnięciu konkursu i przyznaniu pierwszych punktów drużyny przejechały autokarami do lasu w Witowie.  Na trasach na uczestników zlotu czekały nie tylko piękne widoki i miejsca historyczne, ale również zadania, które drużyny wykonywały i gromadziły punkty do klasyfikacji końcowej. Zabawa była przednia. Dopisała pogoda i humory.

Meta tegorocznego zlotu zlokalizowana była na terenie kompleksu rekreacyjnego w Konarzewie. Tu na powracających z wędrówki zlotowiczów czekała pyszna grochówka i woda mineralna. Po chwili regeneracji sił przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników. Wśród drużyn przedszkolnych zwyciężyła grupa z Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku.
W kategorii uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) zwyciężyła drużyna „Motylki” z podstawówki w Leśmierzu. Drugie miejsce wywalczyli „Ostrowianie” ze szkoły podstawowej w Ostrowach, a trzecie „Elfy” z podstawówki w Piątku i „Kadzidłowianki” z OSP w Kadzidłowej.
W kategorii szkół średnich zwyciężyła drużyna „Grodzka Team” z Zespołu Szkół im. J. Grodzkiej w Łęczycy. Drugie miejsce zajęła drużyna I LO w Ozorkowie.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dyplomy i puchary Burmistrza Piątku. Wszystkim uczestnikom 43. Zlotu do Środka Polski składamy serdeczne podziękowania za udział w zlocie, wspólną zabawę i zapraszamy za rok na 44. Zlot do Środka Polski.

Skip to content