Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Piątku kadencji 2024-2029

We wtorek 7 maja po raz pierwszy w nowym składzie obradowała Rada Miejska w Piątku. Inaugurującą IX kadencję sesję rozpoczął Błażej Balik, przewodniczący senior, w towarzystwie Martyny Kacprzak, Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej w Piątku i Sylwii Jaworskiej z Biura Obsługi Rady.

Radni i Burmistrz Piątku odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. Oficjalnie zaprzysiężona została Burmistrz Piątku Anna Matusiak.

Uznanie społeczne w związku z wyborem na urząd Burmistrza Piątku, to niezwykłe wyróżnienie. Zaufanie jakim obdarzyli mnie Mieszkańcy stanowi wyzwanie dla wielu nowych powinności. Jestem przekonana, że współpraca z Radą Miejską przyniesie wiele korzyści Gminie oraz lokalnej społeczności – powiedziała po zaprzysiężeniu Anna Matusiak, Burmistrz Piątku.

Kolejnym punktem obrad był wybór Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Piątku. W głosowaniu tajnym na Przewodniczącą Rady Miejskiej w Piątku wybrana została Agnieszka Wójcik, a Wiceprzewodniczącym został Mariusz Malinowski.

Radę Miejską w Piątku w kadencji 2024-2029 tworzą:
AUGUSTYNIAK Sylwester – okręg 2,
BALIK Błażej Jan – okręg 8,
BRZOZEK Tomasz Zbigniew – okręg 4,
DARMACH Tomasz Krzysztof  – okręg 1,
DOMAŃSKA Magdalena Anna – okręg 14,
FRANKIEWICZ Marcin Tomasz – okręg 6,
GARUS Jarosław Józef – okręg 9,
GŁADYSZ Grzegorz Ignacy – okręg 13,
HYNC Paulina Sylwia – okręg 15,
KONOWALSKI Jan Paweł – okręg 7,
KUCHARCZYK Tomasz – okręg 5,
MALINOWSKI Mariusz Stanisław – okręg 11,
MILCZAK Jakub Marcin – okręg 12,
WIĘCKOWSKI Marcin Łukasz okręg 10,
WÓJCIK Agnieszka Klaudyna – okręg 3.

Skip to content