Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny

W dniach 24-25 kwietnia odbył się XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny, którego organizatorem było Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku.
W tym roku na scenie teatralnej w hali „Pilawa” zaprezentowały się dzieci z sześciu przedszkoli powiatu łęczyckiego: Gminne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Górze Św. Małgorzaty – tytuł spektaklu „Komputer i bajki”, Przedszkole Nr 2 w Łęczycy – bajka pt: „Nasze prawa”, Oddział Przed-szkolny w Szkole Podstawowej
im. Orła Białego w Czernikowie – bajka, pt: „Baśniowy ambaras”, Przedszkole Nr 1 w Łęczycy – inscenizacja baśni „Calineczka”, Przedszkole Nr 4 w Łęczycy – tytuł spektaklu „Wielkanoc na wsi”.
Gminne Przedszkole w Piątku wystawiło bajkę pt: „Przygoda niegrzecznej żabki”, w której wystąpiły dzieci 5- letnie z grupy „Ananaski”.
Każda bajka była wyjątkowa, niektóre pełne przygód i zaskakujących akcji. Co najważniejsze wszystkie bajki miały szczęśliwe zakończenie i z każdej wypływał morał. Niepowtarzalnego charakteru wszystkim przedstawieniom dodawały stroje aktorów, oprawa muzyczna, dekoracja i niezbędne rekwizyty.
Tradycyjnie patronat honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Piątku – Krzysztof Lisiecki.
Głównymi celami imprezy kulturalnej, jaką jest Festiwal Teatralny w Gminnym Przedszkolu w Piątku są: pobudzenie aktywności twórczej dzieci, prezentacja dorobku przedszkolnych teatrzyków, stworzenie nauczycielom okazji do wymiany doświadczeń, wzajemnych inspiracji oraz integracja przedszkoli.
Organizatorzy dziękują wszystkim za udział, a małym aktorom życzą dalszych sukcesów na scenie teatralnej.
tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Skip to content