Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

XXIII Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego

W niedzielę, 12 czerwca w Świnicach Warckich odbył się XXIII Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego. Na scenie ustawionej na placu Jana Pawła II zaprezentowało się w tym roku 11 orkiestr z: Góry św. Małgorzaty, Mazewa, Piątku, Pruszek, Stemplewa, Świnic Warckich, Witoni, Tumu, Grodziska, Grabowa i gminy Łęczyca.

Na początku wszystkie orkiestry odegrały hymn państwowy. Następnie wykonano „Rotę” na cześć Tadeusza Bednarka, nieżyjącego już działacza ludowego i organizatora przeglądu orkiestr dętych ochotniczych straży pożarnych z pow. łęczyckiego. Za udział w przeglądzie orkiestry otrzymały m.in. puchary, dyplomy oraz wybrane instrumenty. Wręczono również upominki najstarszemu i najmłodszemu instrumentaliście.

foto: Starostwo Powiatowe w Łęczycy

Skip to content