Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

XXXIX Zlot do Środka Polski

W sobotę 12 maja, kilka minut po godzinie 9 sprzed budynku Urzędu Gminy Piątek wyruszyli na trasy uczestnicy 39. Zlotu do Środka Polski. Pierwszym punktem na trasie były odwiedziny Pleneru rzeźbiarskiego, który odbywał się na terenie starej plebani przy ul. Pokrzywnej. Następnie zlotowicze przejechali na północ gminy, skąd wyruszyli na trasy wiodące najpiękniejszymi zakątkami północno-zachodniej części Gminy Piątek.
Na trasach na uczestników zlotu czekały nie tylko piękne widoki i miejsca historyczne, ale również zadania, które drużyny wykonywały i gromadziły punkty do klasyfikacji końcowej. Zabawa była przednia. Dopisała pogoda i humory.
Meta tegorocznego zlotu zlokalizowana była w Świetlicy Wiejskiej Janowice-Goślub. Tu na powracających z wędrówki zlotowiczów czekała pyszna grochówka, woda mineralna i słodki deser.
Po chwili regeneracji sił i rozegraniu ostatnich konkurencji przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników. Wśród drużyn przedszkolnych najwięcej punktów zdobyło Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku. W kategorii uczniów klas I ? III szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łęczycy. Wśród uczniów klas IV ? VIII triumfowała drużyna z podstawówki w Parzęczewie. Wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum im. Prof. Stefana Pieńkowskiego w Piątku.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy i puchary – tradycyjnie za pierwsze miejsca były puchary Wójta Gminy Piątek – sowy wykonane przez p. Andrzeja Dębowskiego, rzeźbiarza z Piątku.
Wszystkim uczestnikom 39. Zlotu do Środka Polski składamy serdeczne podziękowania za udział w zlocie i zapraszamy za rok na jubileuszowy 40. Zlot do Środka Polski.

Przejdź do galerii – XXXIX Zlot do Środka Polski

Skip to content