Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zakończył się X Plener rzeźbiarski środka Polski

W sobotnie popołudnie 12 maja dobiegł końca X Plener rzeźbiarski środka Polski. Za udział w plenerze oraz wykonane prace rzeźbiarzom podziękowali Ks. Dziekan Stanisław Poniatowski i Wójt Krzysztof Lisiecki.
W tym roku spod pił i dłut rzeźbiarzy wyszły rzeźby: dzik autorstwa Bogusława Migela, dwie sowy na drzewie, których autorami są Zbigniew Szczepański i Andrzej Dębowski oraz orzeł Mariusza Migasińskiego i żołnierz dłuta Jana Szymańskiego. Dzik i sowy trafią do Konarzewa, orzeł do podstawówki w Czernikowie, a żołnierz będzie pełnił wartę w Piątku. Przed ustawieniem w docelowych miejscach rzeźby muszą jeszcze trochę przeschnąć, a następnie zostaną zabezpieczone odpowiednimi preparatami.

Skip to content