Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Z podstawówki w Piątku na mistrzostwa w Odense

Uczeń Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku Szymon Frankiewicz, a jednocześnie zawodnik Klubu Karate ?IPPON? w Łęczycy reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Danii w miejscowości Odense.

W okresie 24 -27 października 2019r. uczeń klasy IV b Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku Szymon Frankiewicz, a przede wszystkim zawodnik Klubu Karate ?IPPON ?w Łęczycy, w uznaniu ostatnich wyników sportowych oraz aktualnej formy został powołany do Kadry Polski Karate na 11 WUKF European Karate Championships 2019 i reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Odense w Danii.

Na starcie pojawiło się 1 800 zawodników z 23 krajów Europy, całość imprezy to blisko 2500 uczestników.
To były moje pierwsze tak duże i międzynarodowe zawody – wspomina Szymon najmłodszy uczestnik Reprezentacji. – Brałem udział w dwóch konkurencjach: kata indywidualne i kumite shobu ippon. Było naprawdę trudno bo poziom wszystkich zawodników był bardzo wysoki.
Szymon uwielbia karate. Trenuje od 2014 r.
Trenuję dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki po 1-2 godziny ? przed zawodami ćwiczyliśmy znacznie więcej, jak się dało to nawet 4 razy w tygodniu po 2 godziny pod okiem profesjonalistów Shihana Macieja Grubskiego, Senseja Mariusza Galanta i Senseja Zbyszka Koconia – którym bardzo serdecznie za wszystko dziękuję. Każde zawody są dla mnie bardzo ważne, teraz już się tak nie stresuję, napięcia mijają po wyjściu na matę. Cieszę się z moich treningów, seminarium oraz różnych wyjazdów, które organizuje Klub Karate ?IPPON ?w Łęczycy. Mam też zgraną, wspierającą się drużynę i w tym fajnych kolegów – opowiada Szymon, zachęcając innych uczniów do uprawiania tej dziedziny sportu.
Mój klub jest naprawdę najlepszy, dzisiaj też mam trening, zapewne po podsumowaniu Mistrzostw Europy będziemy grać z trenerami w piłkę nożną – to tez bardzo lubimy –  cieszy się młody karateka.
Jestem zadowolony z wyjazdu sportowego, to dla mnie duże przeżycie i doświadczenie. Nie mogę doczekać się już następnych uroczystości, najbliższe to lokalne zawody Mikołajowe, a w przyszłym roku marzę wziąć udział w Pucharze Polski, czy Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Szczecinie w lipcu, a następnie w Mistrzostwach Europy, które odbędą się we Włoszech w listopadzie – informuje  uczeń podstawówki w Piątku.
Szymonowi Frankiewiczowi, gratulujemy, mocno kibicujemy i życzymy sukcesów w dalszej drodze rozwoju swojej pasji.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content