Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Z walizką narkotykową do nauczycieli

Dnia 13 grudnia 2022r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla kadry pedagogicznej z dzielnicowymi Posterunku Policji w Piątku – st. post. Eweliną Lewandowską, sierż. szt.Patrykiem Kubiakiemi, sierż. szt. Krzysztofem Sidorowiczem. Nauczyciele mieli okazję zaznajomić się z tzw. walizką edukacyjną, która zawiera substancje przypominające narkotyki  oraz przedmioty  służące do ich zażywania.

Funkcjonariusze omówili, czym są narkotyki i dopalacze, jak działają i co się dzieje po ich zażyciu. Opowiadali o niebezpieczeństwach, z którymi może spotkać się młody człowiek. Podczas szkolenia funkcjonariusze zaprezentowali zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej, która służy do edukowania dorosłych- nauczycieli, pedagogów.

Edukacyjna walizka zawiera atrapy substancji, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających. Spotkanie z nauczycielami cieszyło się dużym zainteresowaniem. Takie zajęcia i rozmowy niewątpliwie przyczyniają się do kształtowania i propagowania pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa, a także są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content