Za nami VI edycja Leśnej Dychy w Centrum Polski

Jak co roku uczestnicy wydarzenia musieli się zmierzyć z nowymi trasami (10,5 km – biegacze; 6,5 km Nordic Walking). Na starcie stanęło ponad 100 osób. Na leśne ścieżki biegacze i „walkerzy” ruszyli z Energosfery w Konarzewie. Trasy wiodły do najdalszych zakątków lasu witowskiego, w tym na punkt widokowy, na Silnych Błotach.

Dzięki głównemu sponsorowi, tj. Łódzkiemu Bankowi Spółdzielczemu, każdy z uczestników otrzymał dedykowane chusty Leśnej Dychy. Natomiast kosmetyczne upominki ufundowała firma Rossmann.
Po biegu, wśród wszystkich uczestników biegu, rozlosowano bony podarunkowe od PRéVOIR Polska oraz ENERGOSFERA Innowacyjny Ośrodek Turystyki Edukacyjnej i Biznesowej.

Medale dla każdego z uczestników zakupiono ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wyniki tegorocznej edycji:

Kobiety (10,5 km):

1. Małgorzata Michalak-Mattar (Szakale Bałut) – 46:43 min
  2. Monika Pyda (Księgowi z pasją Łódź) – 51:43 min
  3. Marta Sołtysiak (Szakale Balut) – 51:45 min

Mężczyźni (10,5 km):

1. Adam Łukasiak – 37:30 min!!!
  2. Rafał Kominiak (Tempio Piątkowski Klub Biegacza) – 43:34 min
  3. Błażej Burdukiewicz – 47:51 min

Nordic Walking kobiet (6,5 km):

1. Małgorzata Cyrulewska – 47:46 min
  2. Bożena Zajączkowska (Łódzka Szkoła Nordic Walking) – 50:04 min
  3. Agnieszka Lichota (Tempio Piątkowski Klub Biegacza) – 55:40 min

Nordic Walking mężczyzn (6,5 km):

1. Michał Osiński – 43:07 min
  2. Józef Dominiak – 49:14 min
  3. Tomasz Lichota (Tempio Piątkowski Klub Biegacza) – 54:08 min

Gospodarz obiektu: ENERGOSFERA Innowacyjny Ośrodek Turystyki Edukacyjnej i Biznesowej
Sponsor główny: Łódzki Bank Spółdzielczy