Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zapraszamy do udziału w obchodach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

W ramach akcji Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych pod hasłem „Świeć Odblaskiem” zapraszamy do udziału w obchodach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w Piątku, które odbędą się 23 listopada 2023 r.

Obchody rozpoczną się o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku. W programie m.in.:

  • spotkanie z policjantami (cała społeczność szkolna ubrana będzie w kamizelki odblaskowe. Zapraszamy także zaproszonych gości do ubrania się w odblaskowe kamizelki)
  • program profilaktyczno-edukacyjno-artystyczny pt. „Stumilowy las” w wykonaniu uczniów klasy IVa
  • obdarowanie przez funkcjonariuszy policji uczniów klas pierwszych odblaskami
  • pokaz „Mody z odblaskiem” w wykonaniu uczniów klas I – VIII
  • Marsz Milczenia w Środku Polski – przemarsz ulicami miasta na skwer Geometrycznego Środka Polski – wyjście ze szkoły około godz. 11:00 (uczestnicy: Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernikowie, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku im. Bohaterów Walk nad Bzurą,  OSP Piątek, Urząd Miejski w Piątku, KPP w Łęczycy, Posterunek Policji w Piątku, mieszkańcy)
  • podsumowanie akcji przez Komendanta KPP w Łęczycy i Burmistrza Piątku
  • pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków z OSP Piątek
  • zapalenie Światła Pamięci na grobach tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych – delegacja
  • powrót do szkoły

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym corocznym, organizowanym od wielu lat wspólnym działaniu na rzecz bezpieczeństwa!!!

Zapraszamy też wspólnie ze Stowarzyszeniem „Przejście”, Instytutem Transportu Samochodowego, Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego do udziału w oficjalnych obchodach on-line Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych p/h „Pamiętaj, Wspieraj, Działaj”, które odbędą w dniu 19 listopada 2023 r. od godziny 10.30 – link: https://www.youtube.com/watch?v=8Tcaz0JOkc8&ab_channel=KrajowaRadaBezpiecze%C5%84stwaRuchuDrogowego

Skip to content