Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zdawali na kartę rowerową

W poniedziałek, 30 maja 2022r. nauczyciel techniki p. Radosław Wojciechowski przeprowadził sprawdzian praktycznej jazdy dla uczniów klas IV ubiegających się o uprawnienia na kartę rowerową. Trzydziestu dziewięciu uczestników przejechało bezpieczny tor jazdy, a także niewielkie miasteczko ruchu drogowego wraz ze znakami drogowymi przygotowane przez nauczyciela i uczniów.

Tradycją szkoły jest zapraszanie Miasteczka Ruchu Drogowego WORD w Skierniewicach. Niestety czas pandemii uniemożliwił tegorocznym uczniom zaliczenia praktycznej części związanej z kartą rowerową. Większość z uczniów doskonale poruszała się na rowerze i  bardzo dobrze znała przepisy ruchu drogowego. Pozostali nieobecni uczniowie, którzy z powodu choroby nie mogli brać udział w tych zajęciach zaliczą część praktyczną w późniejszym terminie we wrześniu.

Uczniom gratulujemy sukcesu, jakim jest uzyskanie karty rowerowej i tym samy umożliwienie poruszania się po drogach oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, a rodzicom dziękujemy za dostarczenie rowerów i zmotywowanie swoich pociech do uczestnictwa w uzyskaniu karty rowerowej – komentuje Krystyna Grabowska, dyrektor podstawówki w Piątku.

Skip to content