9,5 mln zł na drogowe inwestycje w Gminie Piątek

W poniedziałek, 30 maja w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyła się uroczystość wręczenia samorządowcom z terenu powiatu łęczyckiego promes na inwestycje w ramach II Edycji Rządowego Funduszu Polski Ład ? Program Inwestycji Strategicznych.

Do powiatu łęczyckiego trafią w sumie 74 miliony 200 tys. zł. To ogromna suma, a największym beneficjentem jest sam powiat łęczycki. Przeważają inwestycje drogowe oraz wodno-kanalizacyjne. Pieniądze przekazane zostaną również na inwestycje turystyczne, jakim jest budowa szlaku „Pierścień Salomei” oraz historyczne, czyli zagospodarowanie kompleksu zamkowego w Besiekierach – powiedział podczas konferencji Przemysław Błaszczyk, senator RP.

Gmina Piątek otrzymała 9,5 mln złotych na budowę, przebudowę i remont dróg na terenie gminy. Zostaną wyremontowane drogi m.in. w miejscowościach: Konarzew, Łubnica oraz Piekary, a przebudowie zostaną poddane drogi w Pokrzywnicy, Łęce przy Leroy Merlin i ul. Nowy Świat w Piątku.

Samorząd Gminy Piątek składa serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie w projekt Panom:
– Przemysławowi Błaszczykowi, senatorowi RP
– Markowi Matuszewskiemu ? posłowi RP
– Remigiuszowi Ślipiec ? dyrektorowi ds. rozwoju relacji społecznych, Zespół Rozwoju Relacji Społecznych Północ, Departament Współpracy z Interesariuszami.