Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zebrali ponad 3 tony makulatury

W czwartek, 25 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyła się jesienna zbiórka makulatury i puszek aluminiowych. Tradycyjnie od samego rana pod szkołę podjeżdżały samochody z bagażnikami i przyczepkami wypełnionymi surowcami wtórnymi. Zaangażowani byli uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy sortowali, pakowali, wiązali paczki z makulaturą i przekazywali do ważenia. Mamy uczniów klasy II a: Klaudia Skowron, Marta Jątczak wraz z pracownikami szkoły B. Białkowską i p. M. Bartosik ważyły makulaturę i zapisywały nazwiska uczniów oraz ilość przyniesionych surowców wtórnych. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Piątku oddelegowani do pomocy przy akcji wraz z pracownikiem szkoły pomagali przy załadunku.

Transport zapewnili: Piotr Kalusiński (rodzic z klasy II a i III a) i Tomasz Darmach (rodzic z klasy III a), którzy  nieodpłatnie, odwieźli makulaturę do punktu skupu w Łodzi.

Podczas jesiennej zbiórki udało się zebrać  3218 kg  makulatury i 40 kg puszek aluminiowych. Uzyskana ze sprzedaży kwota 1487,20 zł trafiła na konto Rady Rodziców i zostanie rozdysponowana na potrzeby uczniów.
Rekordziści, którzy zebrali najwięcej podczas jesiennej zbiórki to:

Makulatura:

  1. Błaszczyk Franciszek z klasy V b  – 360,1 kg
  2. Jagodziński Michał z klasy III a ? 327,3 kg
  3. Brodowicz Izabela z klasy VIII c ? 177,2 kg
  4. Pawlak Tymon z klasy III b ? 151 kg

Puszki aluminiowe:

  1. Błachowicz Bartosz z klasy VIII c ? 14 kg
  2. Pawlak Tymon z klasy III b ? 7,85 kg
  3. Mardofel Damian z klasy VI b ? 3,4 kg

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piątku wraz z koordynatorami przedsięwzięcia: panią M. Tomczyk i panią M. Skowron składają ogromne słowa podziękowania dla całej społeczności szkolnej i lokalnej za zaangażowanie w zbiórkę surowców wtórnych. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym:  rodzicom, babciom, dziadkom, dobrym sąsiadom, Panu Burmistrzowi Piątku, pracownikom interwencyjnym Urzędu Miejskiego w Piątku, nauczycielom, pracownikom szkoły, a przede wszystkim uczniom. Dziękujemy za krzewienie ekologicznych postaw wśród naszej całej społeczności szkolnej i lokalnej oraz wieloletnie działania w tym zakresie.

tekst: SP w Piątku

Skip to content