Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

ZUS zaprasza na spotkanie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi, Biuro Terenowe w Łęczycy, Powiatowy zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęczycy zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców powiatu na spotkanie dotyczące nowego świadczenia wspierającego dla osób z niepełnosprawnościami, o które można ubiegać się od stycznia br.

Szkolenie odbędzie się 07 lutego (środa) o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Łęczyckiego Domu Kultury przy ulicy Aleje Jana Pawła II 11  w Łęczycy.

W ramach szkolenia eksperci z ZUS, PZON wyjaśnią jak wygląda proces wnioskowania o świadczenie wspierające, powiedzą, dlaczego najpierw należy wnioskować do wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności o ustalenie poziomu potrzeby wsparcia i dlaczego dopiero posiadając tę ostateczną decyzję z WZON-u należy wnioskować do ZUS i w jaki sposób. Eksperci wyjaśnią od czego zależy prawo do świadczenia wspierającego, czas, w którym można wnioskować o świadczenie do ZUS-u oraz jego wysokość. Eksperci z ZUS i z MOPS opowiedzą także o wpływie świadczenia wspierającego na inne posiadane świadczenia.

plakat

Skip to content