32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piątku

W niedzielę, 28 stycznia podobnie jak w całej Polsce, także w Gminie Piątek głośno zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Sztab organizacyjny 32. finału WOŚP tradycyjnie mieścił się w Szkole Podstawowej w Piątku.

Tuż po godz. 15, po oficjalnym otwarciu imprezy przez Krzysztofa Lisieckiego – Burmistrza Piątku oraz członków Sztabu 32. Finału WOŚP w Piątku, sceną w hali sportowej „Pilawa” zawładnęli najmłodsi artyści – dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku.  Pełne zaangażowania występy poszczególnych grup przedszkolaków nagradzane były  gromkimi brawami.
Jak co roku do gry z WOŚP włączyli się druhowie z OSP Piątek, którzy przygotowali pokaz ratownictwa oraz wystawę sprzętu strażackiego. Nie zabrakło także występów uczniów piątkowskiej podstawówki, którzy prezentowali swoje zdolności taneczne i wokalne. Wielkie brawa dla młodych artystów, którzy dostarczyli wielu emocji licznej widowni. Równolegle w hali sportowej toczyły się rozgrywki sportowe, nad przebiegiem których czuwał Daniel Gorący – Przewodniczący Rady Miejskiej w Piątku.

Jak zawsze ogrom emocji dostarczyły aukcje, na których licytowano przekazane dla WOŚP fanty. Vouchery, kubki, maskotki, piłki i dziesiątki innych przedmiotów po zaciętych licytacjach powodowały wzrost zawartości aukcyjnej skarbonki i przynosiły radość nowym właścicielom.
Na uczestników finału czekały cieszące się ogromną popularnością kawiarenki (przygotowane przez ZSMR w Piątku, SP w Piątku i Gminne Przedszkole), gdzie serwowano pyszne ciasta, gorące i zimne przekąski oraz napoje. Prawdziwym hitem było stoisko KGW Magnolia z Orenic z popcornem i watą cukrową. Mnóstwem różnorodnych, kolorowych gadżetów i balonami kusił „Prezentowy zawrót głowy” pani Ewy Dąbrowskiej. Wiele osób przystawało także na stoisku rękodzielnictwa pani Barbary Garus oraz stoisku przygotowanym przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Piątku. Uczestnicy 32. Finału WOŚP w Piątku mogli też obejrzeć wystawę zdjęć przygotowaną przez TMPiO. Były również warsztaty przygotowane przez GOK w Piątku, podczas których można było wykonać kule kąpielowe oraz pomalować sobie torbę na zakupy. Imprezę zakończyło tradycyjne „Światełko do nieba”.

Impreza 32. finału WOŚP odbyła się też w Szkole Podstawowej w Czernikowie. Także i tu na jej uczestników czekało szereg atrakcji, niespodzianek i oczywiście aukcji. Podczas finału do puszek WOŚP w Czernikowie trafiło 2 665,70 zł.

Sztab Organizacyjny WOŚP w Szkole Podstawowej w Piątku składa serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, hojnym uczestnikom działania, organizatorom i współorganizatorom. To dzięki Wam i Nam 32. Finał WOŚP w Geometrycznym Środku Polski po raz kolejny należał do udanych. W tym roku w Gminie Piątek zebraliśmy 25 691,50 zł. Kwotę przekazano już na konto Fundacji WOŚP.