Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Potyczki ortograficzne uczniów z Czernikowa

Dnia 13 grudnia 2019r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie, Adrianna Kwapisz i Piotr Kaźmierak, pod opieką p. Joanny Śliwińskiej, reprezentowali szkołę w przyswajaniu umiejętności ortograficznych w Mikołajkowych Potyczkach Ortograficznych pod hasłem: ?Gwiazdkowa współpraca? zorganizowanych przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Łęczycy.
Celem spotkania było rozwijanie umiejętności współpracy w grupie poprzez wspólne wykonywanie zadań ortograficznych. W tym roku to już V edycja konkursu dzięki czemu zyskał on rangę konkursu powiatowego. Zaskoczeniem było pojawienie św. Mikołaja, który dopingował dzieciom i wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. W potyczkach wzięło udział osiem szkół podstawowych z powiatu łęczyckiego wraz z opiekunami. W konkursie uczestniczył także pan Janusz Mielczarek ? Starosta Powiatu Łęczyckiego oraz pan Paweł Granosik – kierownik Wydziału Oświaty i Pomocy Społecznej Starostwa Powiatowego w Łęczycy. Zawodnicy zostali podzieleni na czteroosobowe drużyny. Turniej składał się z czterech konkurencji: wykreślanka, alfabet, napisanie opowiadania, wykonanie kartki świątecznej oraz wspólne zabawy z chustą animacyjną. Zadania, w których uczniowie wzięli udział, sprawiły im wiele radości i przyczyniły się do utrwalania zasad poprawnej pisowni z ?ó? i ?u?. W atmosferze zabawy można nauczyć się więcej, a ortografia przestaje być trudna.
Turniej był doskonałym sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności ortograficznych, a przy okazji dostarczył wszystkim dużo zabawy. Zachęcił do własnej, nieograniczonej kreatywności i pomysłowości. Podsumowaniem Mikołajkowych Potyczek Ortograficznych było wręczenie uczestnikom słodkich upominków, książek i dyplomów. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy ?Dzisiaj w Betlejem??
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content