Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Czernikowie rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii

Dnia 9 stycznia 2020r. w trosce o bezpieczeństwo dzieci w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie gościli przedstawicieli Posterunku Policji w Piątku: asp. Artura Woźniaka i mł. asp. Kamila Cierpikowskiego. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.
Dzielnicowi przypomnieli o zagrożeniach związanych z niewłaściwym dobieraniem miejsca na zimowe zabawy. Uczniowie usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Policjanci przestrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Informowali, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów i uczulili, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udziału w kuligach i innych zimowych zabawach. Przypomnieli również obowiązujące przepisy ruchu drogowego, akcentując jak ważne jest ich przestrzeganie.
Tematem spotkania oprócz przestrzegania bezpieczeństwa w czasie ferii i zakazie korzystania z  zamarzniętych akwenów wodnych, były zagrożenie czyhające na młodzież i dzieci podczas korzystania z Internetu. Zostały omówione zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców, jak również przestrogi dla dzieci przed kontaktami z  osobami nieznajomymi. Podsumowaniem pogadanki były życzenia udanego wypoczynku z przesłaniem, że tylko zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków i sprawi, że ferie będą czasem beztroskiej zabawy i radości.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content