Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych – spotkanie online z policjantką

We wtorek,  22 grudnia 2020r., w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, odbyło się spotkanie online uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie z funkcjonariuszem ds. nieletnich i patologii p. Emilią Augustyniak z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.
Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych i wszystkie dzieci mogły wysłuchać oraz przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpiecznej zabawy podczas aktywności zimowych. Jest to wiedza, której nigdy dość! Policjantka przestrzegała uczniów przed zabawami w miejscach niedozwolonych, w których może dojść do wypadku. Omówiła zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców, jak również przestrzegała dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi.
Uczestnikom przypomniała również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się w porze wieczorowej i konsekwencjach związanych z nieprzestrzeganiem tego przepisu. Ponadto przybliżyła zasady obowiązujące przy przewożeniu dzieci samochodem.
Podsumowaniem pogadanki były życzenia udanego wypoczynku z przesłaniem, że tylko zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków i sprawi, że ferie będą czasem beztroskiej zabawy  i radości.
Na koniec poruszony został temat obecnej sytuacji w kraju i na świecie. Policjantka zwróciła uwagę uczniom, by rygorystycznie przestrzegali zasad higieny i bezpieczeństwa. Podała nazwy instytucji, do których można się zgłosić w razie podejrzenia zarażeniem COVID – 19 oraz udzieliła rad, jak postępować w takich sytuacjach.
W imieniu uczniów dziękujemy p. policjantce za poświęcony czas, za przekazanie dzieciom tak cennych wskazówek i rad.

Skip to content