Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Budowa farmy fotowoltaicznej w Konarzewie

W całej Unii Europejskiej inwestuje się w odnawialne źródła energii elektrycznej. Nie inaczej jest w Polsce. Także w środku Polski, w gminie Piątek powstaje pierwsza farma fotowoltaiczna, która będzie produkowała energię elektryczną z energii słonecznej.

W Konarzewie trwa budowa pierwszej w Gminie Piątek farmy fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą i przyłączeniem do sieci elektroenergetycznej. Zainstalowane na farmie ogniwa będą posiadały moc 0,63 MW.

Inwestorem przedsięwzięcia jest szczecińska firma ES SUNFIELD4 Sp. z o.o. zaś inwestycję realizuje firma MACTEL Sp. z o.o. Zakończenie prac i oddanie farmy do użytku ? do końca listopada br.

Z inwestycji cieszą się władze samorządowe Gminy Piątek – To pierwsza elektrownia fotowoltaiczna na terenie naszej gminy, mamy nadzieję, że nie ostatnia ? mówi wójt Krzysztof Lisiecki. ? Gmina będzie miała z tego tytułu korzyści w postaci podatku, który trafi do budżetu i zasili nakłady inwestycyjne. Tego typu inwestycje dają przyszłościowy potencjał, dlatego je wspieramy i liczymy, że będzie ich jeszcze więcej ? dodaje wójt.

Skip to content