Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Chcesz nauczyć się strzelać? Koło Łęczycy zrobisz to za darmo

W polskich miejscowościach realizowany jest projekt pn. ?Strzelectwo dla każdego? w ramach którego bezpłatnie można zapoznać się z bronią palną, zasadami jej obsługi i samego strzelania. Zajęcia będą się odbywały również blisko Łęczycy, a udział w nich jest bezpłatny.

Projekt ?Strzelectwo dla Każdego? jest realizowany w ramach konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą ?Wspieranie upowszechniania strzelectwa”. Zakłada przeszkolenie 3740 osób niezwiązanych ze strzelectwem z techniki strzelania, obsługi broni oraz budowy i działania broni sportowej oraz używanej w konfliktach zbrojnych XXI wieku.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które w dniu rozpoczęcia projektu (1.07.2022) ukończyły 26 lat, z wyjątkiem osób:

  • będących członkami stowarzyszeń o charakterze strzeleckim w rozumieniu ustawy o broni i amunicji,
  • będących członkami stowarzyszeń o charakterze kolekcjonerskim w rozumieniu ustawy o broni i amunicji,
  • posiadających pozwolenie na broń,
  • posiadających patent strzelecki lub licencję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego,
  • posiadających dopuszczenie do broni na ?świadectwo? w rozumieniu ustawy o broni i amunicji,
  • będących funkcjonariuszami służb mundurowych, którym przydzielona jest broń służbowa,
  • prowadzących działalność gospodarczą w zakresie prowadzenia zajęć strzeleckich lub prowadzenia strzelnic,
  • posiadających uprawnienia instruktora lub trenera strzelectwa sportowego,

Program realizują Kluby Strzelectwa Sportowego zrzeszone w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego. Do realizacji zgłosiły się 43 kluby z 13 województw. Zajęcia odbywają się w 20 osobowych grupach. Zajęcia obejmują część teoretyczną w ramach której uczestnicy poznają historię strzelectwa i zasady bezpieczeństwa obowiązujące na strzelnicy.
W ramach części praktycznej przewidziano: pierwsza pomoc, budowę i zasady działania broni palnej i amunicji, omówienie konstrukcji używanych w konfliktach zbrojnych XXI wieku  na przykładzie broni typu AK- 47/AKM, M4/M16, Glock); składanie i rozkładanie broni palnej (na przykładzie broni typu AK-47/AKM, M4/M16, Glock); usuwanie zacięć, czyszczenie i konserwacja broni ; techniki strzeleckie ? postawa, celowanie, strzelanie; wymiana magazynków w broni palnej.

Zajęcia będą odbywały się także w powiecie łęczyckim, w gminie Grabów, w miejscowości Sławęcin. Przewidziano je w terminie 12-13 listopada br. Zapisy od: godz. 21:00 29 października 2022 do godz. 00:00 11 listopada 2022. Aby wziąć udział w zajęciach należy się zarejestrować przez formularz rejestracyjny na stronie https://strzelanie.pzss.org.pl/zapisy/

Skip to content