Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dwa miejsca na podium dla uczniów z podstawówki w Piątku

W dniu 18 października 2019 roku grupa ośmiu chłopców z klas drugich i trzecich, pod opieką p. Daniel Gorącego ? przedstawiciela LKS ?Malina? Piątek oraz dziesięciu chłopców z klas piątych i szóstych, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. M. Wróblewskiej, wzięła udział w XX Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej pod hasłem ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku? w Łęczycy, czyli największych zawodach piłkarskich dla dzieci w Europie. Uczniowie nasi zmagali się z czterema drużynami z powiatu łęczyckiego w kategorii wiekowej U ? 8 i U- 12.
Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Podczas turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali napoje Tymbark i słodką bułkę.
Po zaciętych rozgrywkach na Orliku w Łęczycy reprezentanci podstawówki w Piątku zdobyli
I miejsce i zakwalifikowali się do następnego etapu. Zwycięska drużyna to: Gabriel Matusiak kl. II a, Wojciech Walkowski kl. II a, Antoni Walkowski kl. II a, Wojciech Urbański kl.IIa, Wiktor Galiński kl. II a, Maksymilian Gorący kl. II a, Fabian Borek kl. II b, Miłosz Filipiński kl. III b
III miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Czarnecki Kacper kl. V a, Wieczorek Wiktor kl. V a, Matusiak Patryk kl. V a, Garus Aleksander kl. V b, Sakiewka Jakub kl. V b, Karolak Adam kl. V b, Karolak Maciej kl. V b, Bartczak Krystian kl. VI a, Matusiak Witold kl. VI a, Białkowski Jakub kl. VI a.
Każdy z zawodników wrócił z medalem i dyplomem. Gratulujemy sukcesu.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content