Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dwa złote medale dla ucznia z podstawówki w Piątku

W sobotę, 16 listopada 2019r. uczeń Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku Szymon Frankiewicz – zawodnik Klubu Karate ?IPPON? w Łęczycy uczestniczył w Pucharze Polski w Szczecinie. Łęczycki Klub Karate reprezentowało 5 zawodników m.in. Szymon Frankiewicz, uczeń klasy IV b piątkowskiej podstawówki. W zawodach wzięło udział 180 zawodników. Do Szczecina zjechali najlepsi polscy karatecy, by rywalizować w drugiej pod względem rangi krajowej imprezie. Sędzią Głównym Pucharu Polski był Maciej Grubski ? wielokrotny mistrz świata w karate, 7 Dan.

Podczas zawodów Szymon zdobył podium i wygrał dwa złote medale za konkurencje: kata indywidualne i kumite Shobu Nihon oraz brązowy medal w kata team.

Za miesiąc kolejne zawody w gwiazdkowym wydaniu organizowane będą  w Poddębicach – informuje Szymon.

Szymonowi Frankiewiczowi – gratulujemy, mocno kibicujemy i życzymy sukcesów w dalszej drodze rozwoju  jego pasji.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content