Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Gmina Piątek na Dożynkach Województwa Łódzkiego

Tegoroczne Dożynki Województwa Łódzkiego odbyły się w niedzielę, 20 września 2020 r. w Uniejowie.  Wśród uczestników wojewódzkiego święta plonów nie zabrakło reprezentującej Powiat Łęczycki Gminy Piątek – sołectwa Goślub z pięknym wieńcem dożynkowym oraz Fundacji Zielony Piątek.

Święto rozpoczęło się od mszy św. u stóp uniejowskiego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, której przewodniczył biskup ordynariusz Diecezji Włocławskiej ks. Wiesław Alojzy Mering. Po nabożeństwie uroczysty korowód dożynkowy przeszedł na teren przy Termach, gdzie rozpoczęły się uroczystości obrzędowe z udziałem zespołu folklorystycznego Bałdrzychowianie.

Podczas tej części uroczystości rozstrzygnięty został konkurs na ,,Najładniejszy Wieniec Dożynkowy?. Główną nagrodę odebrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w miejscowości Brzeg w powiecie Poddębickim.

Po godzinie 16.30 rozpoczęta się cześć koncertowa. Gwiazdami estrady wojewódzkich dożynek byli: Maciej Smoliński, zwyciężczynie programu The Voice Senior ? Siostry Szydłowskie oraz triumfator ostatniej edycji The Voice Junior – Marcin Maciejczak. Finałem tej części święta był koncert zespołu Pectus, a gwiazdą wieczoru – Maryla Rodowicz.
foto: Janusz Jankowski, Piotr Wajman, Adam Staśkiewicz

Skip to content