Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zajęcia edukacyjne w gospodarstwie agroturystycznym w Konarzewie

W piątek, 18 września 2020 roku uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Marzeną Skowron oraz panią Wandą Grabarek pojechali na zajęcia warsztatowe do Gospodarstwa Agroturystycznego w Konarzewie.
Dzieci poznały historię sprowadzenia do Polski ziemniaków i kapusty, uczestniczyły w kopaniu ziemniaków na zagonach,  osobiście udeptywały kapustę do kiszenia. Uczniowie poznali proces kiszenia kapusty oraz przeznaczenie kapusty i ziemniaków w procesie żywienia ludzi i zwierząt.
Ponadto uczniowie, pod bacznym okiem  opiekunów  karmiły zwierzęta hodowlane w Stajni Lusi. Dzieciakom towarzyszyły zabawy integracyjne na świeżym powietrzu.
Na koniec nie obyło się bez ogniska z pieczonymi ziemniakami z pysznym sosem czosnkowym i surówką z kiszonej kapusty.
Zajęcia edukacyjne u państwa Kubusów, to znakomite połączenie edukacji i zabawy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele byli zachwyceni.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content