Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W ramach akcji „Sprzątanie świata” uczniowie sprzątali okolice szkoły

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku dołączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata.  Sprzątanie Świata to coroczna akcja, która ma swój finał we wrześniu. W tegorocznej akcji uczestniczyło 7 klas podstawówki w Piątku (III klasy, VII klasy oraz  klasy VIII a, VIII b) , w sumie 104 uczniów, pod opieką  swoich nauczycieli i wychowawców. Zebrano 4 worki śmieci w otoczeniu szkoły, na parkingu przy rzece Malina, na boisku szkolnym i w parku.
Uczniowie posegregowali zebrane śmieci. Należy przyznać, że społeczeństwo troszczy się o ekologiczną stronę  naszego miasteczka ? jest czysto, uznali uczniowie ? uczestnicy akcji.
Nad przebiegiem Akcji czuwała pani Magdalena Wróblewska – szkolny, wieloletni koordynator, orędownik ekologii we wsparciu innych nauczycieli.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content