Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Gminne zawody sportowo – pożarnicze

W niedzielę 22 wrześniana stadionie LKS Malina Piątek odbyły się Gminne zawody sportowo-pożarnicze. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP reprezentowany przez: dh Krzysztofa Lisieckiego ? Prezesa, dh Bogusława Foksa ? Komendanta Gminnego i jednocześnie komendanta zawodów dh Józefa Wojterę ? Wiceprezesa, dh Janinę Wejt-Świątkiewicz ? Sekretarza. Instytucją wspierającą zawody był Urząd Gminy Piątek.

Przewodniczącego komisji sędziowskiej i jej członków na zawody powołał Komendant Powiatowy PSP w Łęczycy na wniosek organizatora.
Celem organizacji gminnych zawodów sportowo-pożarniczych było między innymi;

  • ocena stanu wyszkolenia pożarniczego;
  • popularyzacja w śród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej;
  • przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

Startujące w zawodach drużyny wystąpiły w Grupie „A”- męskie drużyny pożarnicze – pięć drużyn w kolejności wynikającej z losowania. Zawody rozgrywane były w 2 konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

Końcową klasyfikację drużyn w zawodach ustalono na podstawie sumy punktów uzyskanych przez drużyny w sztafecie pożarniczej 7 x 50 m. z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. Zwyciężyła drużyna, która uzyskała najmniejszą łączną sumę pkt.

Klasyfikacja końcowa gminnych zawodów sportowo-pożarniczych:

1 miejsce OSP Piątek
2 miejsce OSP Balków
3 miejsce OSP Orenice
4 miejsce OSP Janków
5 miejsce OSP Janowice-Goślub

Okolicznościowe dyplomy i nagrody dla zwycięzców ufundowali i wręczyli:
– Wójt Gminy Piątek – Krzysztof Lisiecki ? za I i II miejsce;
– Komendant Gminny – dh Bogusław Foks ? za III miejsce.

Do zawodów powiatowych kwalifikacje uzyskała męska drużyna OSP Piątek.
Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze odbędą się 29 września 2019 r. o godz. 11.00 w Witoni.

Skip to content