Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Witowie po raz 19. pojechali śladami Mieczysława Nowickiego

W sobotę 21 września w lesie witowskim rozegrano 19. edycję Młodzieżowych Mistrzostw Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach Rowerowych „Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego.
Wójt Gminy Piątek – Krzysztof Lisiecki wraz Honorowym Obywatelem Piątku panem Mieczysławem Nowickim, Starostą Powiatu Panem panem Januszem Mielczarkiem, przedstawicielem Starostwa Powiatowego panem Andrzejem Owczarkiem oraz Prezesem LKS ?Malina? Piątek panem Bogdanem Urbankiem dokonali oficjalnego otwarcia imprezy.

W gronie kibiców i gości znaleźli się także: Pani Teresa Nowicka, Przewodniczący Rady Gminy Piątek ? Daniel Gorący wraz z radnym Tomaszem Kucharczykiem, pomysłodawca zawodów – pan Andrzej Kowalski z małżonką Krystyną oraz wielu rodziców i dziadków młodych zawodników.

Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Pan Andrzej Bielecki wraz z żoną, Pan Jan Wuziak oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Aleksandra Raj, Pani Magdalena Wróblewska, Pan Krzysztof Korzewski ? konferansjer imprezy. Nad bezpieczeństwem przebiegu imprezy czuwali strażacy OSP Piątek i Balków, a opiekę medyczną zapewniła Pani Jolanta Olczak.

Zwycięzcy I, II, III miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów i organizatorów imprezy: Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Gminę Piątek, LKS ?Malina? Piątek oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Państwa Nowickich.

Tradycyjnie na zwycięskie szkoły (klasyfikacja poszczególnych klas) za zajęcie I, II, III miejsca otrzymały sowy na rowerze oraz puchary (klasyfikacja końcowa) i dyplomy. Dodatkowe, niezwykle atrakcyjne nagrody – rowery czekały na uczniów z podstawówki w Czernikowie.  Ufundowane przez radio RMF FM rowery otrzymali: Wiktoria Mróz i Damian Stańczyk. W imieniu fundatorów nagrody wręczyła pani Agnieszka Bartczak, dyrektor SP w Czernikowie.

Jak co roku prądu użyczyła organizatorom Pani Zdzisława Kujawa, za co składamy serdeczne podziękowania.

Wyścigom rowerowym towarzyszyła  przesympatyczna atmosfera z zachowaniem zasad fair play. Każdy mógł znaleźć dla siebie kawałek własnego miejsca i czas na rozmowę ze znajomymi.  Na koniec zawodów jak zawsze odbyło się spotkanie i pieczenie ufundowanych przez Wójta Gminy Piątek kiełbasek przy ognisku.

Wyniki 19. Młodzieżowych Mistrzostw w Wyścigach Rowerowych

Skip to content