Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Koronawirus – jak zapobiegać zakażeniu

ulotka 1

ulotka 2

plakat

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak gorączka, kaszel, duszonści i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łęczycy – tel. 24 721 21 88 dostępny w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy 7.30 ? 15.05   lub telefon alarmowy (całodobowy) 663 735 628

Całodobowa infolinia NFZ – tel. 800 190 590

lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego – najbliższy oddział zakaźny – tel. 887 877 690

W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia ale nie masz jeszcze objawów pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami aby nie doszło do rozprzestrzenienia się wirusa.

Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj TELEFONICZNIE lub innymi metodami zdalnej komunikacji.

Skip to content