Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

„Medytacje nad talerzem”, czyli XX Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej

W czwartek 20 lutego w łęczyckim Domu Kultury odbył się XX Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej. Tegoroczna edycja pokazu przebiegała pod hasłem „medytacje nad talerzem”. 

Organizatorem pokazu było Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej we współpracy ze Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta w Łęczycy i Domem Kultury.  Wzięło w nim udział 20 zespołów z powiatu łęczyckiego, poddębickiego i zgierskiego. Wśród nich znalazły się dwa zespoły z Gminy Piątek – Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie oraz Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku. Ustawione w sali widowiskowej stoły uginały się pod ciężarem wspaniałych ciast, pasztetów, sałatek, ryb, wędlin, zup, kremów i innych potraw, których ogółem na tegorocznym pokazie zaprezentowano ponad 90.

Po dokonaniu oceny wyróżniono następujące stoiska i przyznano nagrody:
1. Koło Gospodyń Wiejskich Gawronki oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej
2. KGW Pruszki oraz Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Łęczycy
3. Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku oraz KGW Konopnica
4. KGW Janków

Skip to content