Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków przejechał przez Piątek

W środę 3 lipca rozegrany został II etap (Zgierz-Ozorków-Łęczyca-Piątek-Żychlin-Kutno) 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. Około godz. 15.45 przez Piątek przejechał wielobarwny, składający się z czterech grup peleton ponad stu kolarzy z Białorusi, Czech, Holandii, Ukrainy, Litwy, Estonii, Niemiec, Słowacji, Węgier i oczywiście Polski.

W geometrycznym środku Polski kolarzy powitały gromkie brawa i doping ze strony mieszkańców ? sympatyków kolarstwa.  Wśród kibiców znalazł się m.in. pochodzący z Piątku, dwukrotny medalista olimpijski i dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata Mieczysław Nowicki.  Na ulicy Kutnowskiej przed Zespołem Szkół Mechanizacji Rolnictwa (na 64,9 km II etapu) zlokalizowana była premia specjalna. Wygrał ją zawodnik P&S Metalltechnik ? Fabian Schormair (Niemcy). Drugi był Litwin Venentas Lasinis (KLAIPEDA Cycling Team), a trzeci Polak ? Wojciech Sykała (Region DOLNY ŚLĄSK).

Zwycięstwo II etapu z metą w Kutnie wywalczył Estończyk Norman VAHTRA (Cycling TARTU). Jako drugi linię mety minął Holender Jason VAN DALEN (METEC-TKH), a trzeci Polak Patryk STOSZ (CCC DEVELOPMENT Team).

 

Skip to content