Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Narodowe Czytanie 2020 w podstawówce w Piątku

We wtorek, 15 września 2020 r. o godz.10.00 w bibliotece w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku lekturą IX odsłony Narodowego Czytania była ?Balladyna? Juliusza Słowackiego.

Spotkanie zainaugurowała dyrektor – Krystyna Grabowska, a następnie głos zabrała  p. Maria Tomalak wierszem własnego autorstwa:
?Wie to mały, wie to duży,
że czytanie wszystkim służy,
a więc dzisiaj wszyscy zgodnie

do czytania, bo jest modnie.
W domu, klasie, parku, szkole
widać wciąż książkowe mole.
Sam Prezydent – Andrzej Duda
dowodzi, że czytanie czyni cuda
i naród cały do czytania zaprasza,
bo piękna proza i poezja nasza.

My na ten apel odpowiadamy
i chętnie po książki sięgamy.

Dla nas czytanie – nauka, zabawa
dla nas czytanie – to bardzo ważna sprawa?.

Następnie omówiła krótko życie i twórczość Juliusza Słowackiego. Uczniowie z klasy VII c  czytali fragmenty ?Balladyny? wspólnie z p.  dyrektor Krystyną Grabowską, nauczycielkami języka polskiego: p. Adrianą Łempicką-Kmieciak i p. Marią Tomalak wraz z bibliotekarką p. Marzeną Sukiennik.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content