Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Native Speaker w szkole w Czernikowie

W poniedziałek, 15 maja 2023r. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego  w Czernikowie  wzięła  udział  w pierwszej części  projektu „Native Speaker w mojej szkole” przeprowadzanym w szkołach przez Platformę do nauki języka angielskiego z native speakerami Tutlo. Szkolnym koordynatorem tego wydarzenia jest  Katarzyna Dębska, nauczycielka  języka angielskiego. W ramach tego projektu, w progi szkoły zaproszono niecodziennych Gości. Pani Koleka Jajula, pochodząca z RPA oraz koordynator Pan Daniel Cieśla urozmaicili zajęcia, prowadząc je w bardzo ciekawej formie. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę Południowej Afryki, jak również zapoznać Panią „Coco” z kulturą naszego kraju. Wszystko odbywało się jedynie w języku angielskim, ponieważ ten wspaniały gość nie potrafi posługiwać się w naszym ojczystym języku. Była to nie tylko lekcja kulturowa dla uczniów,  ale tym samym świetna okazja do użycia języka angielskiego w rozmowie z nativem speakerem.
Ponadto uczniowie mają możliwość skorzystania z dodatkowych lekcji online dostępnych na platformie jako dalsza część projektu. Całe spotkanie odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Piątek – Krzysztofa Lisieckiego, który przekazał imienne Certyfikaty pobytu w geometrycznym środku Polski, co  pozytywnie zaskoczyło naszych Gości.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content