Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Za nami 42. Zlot do środka Polski

W sobotę 13 maja Gmina Piątek gościła uczestników 42. Zlotu do Środka Polski. Kilka minut po godzinie 9 sprzed budynku Urzędu Gminy Piątek na trasy piesze i rowerowe wyruszyło ponad 200 młodych turystów. Tegoroczny Zlot składał się z II etapów.Pierwszy przeprowadzono w Piątku, drugi w lesie w Witowie.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć przed Geometrycznym Środkiem Polski w Piątku pierwszym zadaniem czekającym drużyny było odnalezienie i odwiedzenie kliku punktów na terenie miasta. Dzięki temu zadaniu turyści mieli okazję zapoznać się z historią naszego miasta. W tym czasie najmłodsi – przedszkolaki wykonywały kolorowymi kredami malunek przez budynkiem Urzędu. Okazało się, że malowanie kredą po asfalcie cieszy się dużym powodzeniem u dzieci i już po kilku minutach powstało ogromne kolorowe dzieło.

Następnie grupy przejechały autokarami do lasu w Witowie, a grupy rowerowe wyruszyły na trasę Piątek – Balków – Goślub – Ciechosławice – Witów.  Na trasach na uczestników zlotu czekały nie tylko piękne widoki i miejsca historyczne, ale również zadania, które drużyny wykonywały i gromadziły punkty do klasyfikacji końcowej. Zabawa była przednia. Dopisała pogoda i humory.

Meta tegorocznego zlotu zlokalizowana była na terenie kompleksu rekreacyjnego w Konarzewie. Tu na powracających z wędrówki zlotowiczów czekała pyszna grochówka i woda mineralna. Po chwili regeneracji sił przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników. Wśród drużyn przedszkolnych zwyciężyła grupa z Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku.
W kategorii uczniów szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Szyszunie z podstawówki w Uniejowie. Drugie miejsce wywalczyli Jeźdźcy Apokalipsy ze szkoły podstawowej w Leśmierzu, a trzecie Ostrowianie z Ostrów.
W kategorii drużyn rowerowych zwyciężyła drużyna Orlęta ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie. Drugie miejsce zajęła drużyna Młodzi wędrowcy z SP w Piątku.  W kategorii OPEN miejsce na najwyższym stopniu podium zajęła drużyna Młodzi w Piątku.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dyplomy i puchary Burmistrza Piątku – sowy wykonane przez p. Andrzeja Dębowskiego, rzeźbiarza z Piątku.
Wszystkim uczestnikom 42. Jubileuszowego Zlotu do Środka Polski składamy serdeczne podziękowania za udział w zlocie, wspólną zabawę i zapraszamy za rok na 43. Zlot do Środka Polski.

Skip to content