Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Niecodzienne spotkanie w przedszkolu

W poniedziałek 4 lutego nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście- psy ?Laki? oraz ?Daszka? wraz ze swoimi opiekunami. Przedszkolaki mogły zobaczyć wspaniały pokaz psich komend, który wywołał u nich niesamowitą radość i wiele uśmiechu. W trakcie spotkania dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w kontakcie ze zwierzętami, m.in. dowiedziały się, jak należy chronić i obronić się w razie ataku oraz przećwiczyły prawidłowe, bezpieczne pozycje: ?żółwik? oraz ?drzewko?. Największą atrakcją dla dzieci okazała się możliwość pogłaskania piesków oraz zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię oraz poczucie odpowiedzialności.
tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Skip to content