Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Niektórzy mają już karty pływackie

W ramach projektu powszechnej nauki pływania ?Umiem pływać? uczniowie klas III a i III b Szkoły Podstawowej w Piątku, pod opieką wychowawczyń Marzeny Skowron i Wandy Grabarek uczestniczyli w dniach 05 -28 kwietnia 2022r. w III etapie projektu. Był on współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego  i Sportu we współpracy z Wojewódzkim Zrzeszeniem Ludowym Zespoły Sportowe w Łodzi oraz przy znacznym dofinansowaniu ze strony organu prowadzącego szkołę, czyli Gminę Piątek.

Celem projektu było upowszechnianie nauki pływania wśród dzieci i nabycie podstawowych umiejętności, a także korygowanie wad postawy i edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów. Wszystko to odbywało się na basenie ?Wodnik? w Ozorkowie pod czujnym okiem instruktorów nauki pływania: pana Marcina Stasiaka – na dużym basenie, pani Patrycji Kin i pana Krzysztofa Pietrzaka ? na małym, a następnie dużym basenie.
Dla niektórych uczniów było to już kolejne spotkanie z basenem w ramach projektu. Trenując pod okiem wykwalifikowanej kadry dzieci znakomicie opanowały podstawowe umiejętności pływackie. Pięcioro uczniów klasy III a ? 2 dziewczynki i 3 chłopców otrzymało z rąk instruktora Marcina Stasiaka ? karty pływackie.

Zarówno uczniowie, rodzice jak i nauczyciele oraz organizatorzy projektu wiedzą, że umiejętność pływania, powinni posiąść młodzi ludzie, chociaż w stopniu podstawowych, gdyż to zaowocuje w przyszłości na zdrowiu i bezpieczeństwie w kontakcie z wodą. Dzieci mają w sobie tę spontaniczność i ogromne zaangażowanie w poznawanie nowych umiejętności jaką jest m.in. powszechna nauka pływania.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content