Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Niepodległościowa wystawa w podstawówce w Piątku

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości została zorganizowana wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości i budową państwowości polskiej. Uczniowie przynieśli wiele przedmiotów przechowywanych w rodzinnych domach, m.in. banknot z 1919r., monetę z 1923r., szablę, czasopismo dla dzieci ?Płomyk? z 1936r., listy z 1912r., paszport 1915r., świadectwa szkolne z lat 1926 – 1939, drewnianą walizkę z XIX wieku.                            Zdjęcia wypożyczyły emerytowane nauczycielki pani Maria Makowska i p. Danuta Stępniewska oraz Przyjaciel szkoły p. Barbara Gaus. Wszystkie pamiątki zostały opisane i wyeksponowane w szkolnym muzeum, które mieści się na trzecim piętrze szkolnego budynku. Uczniowie oglądali wystawę od 5 do 25 listopada 2018 r.  Zapraszamy także rodziców i innych zainteresowanych.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content