Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pasowanie na przedszkolaka w Czernikowie

We wtorek 27 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odbyło się ważne święto dla naszych najmłodszych uczniów ? pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom i zaproszonym gościom piosenki, wiersze i tańce, przy tym wydarzeniu grupa Pszczółek i Sówek nie zapominała o Urodzinach Pluszowego Misia, które świętowali także podczas pasowania. Odświętny strój i wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a p. Agnieszka Bartczak ? dyrektor szkoły wraz z p. wójtem Krzysztofem Lisieckim z pomocą zaczarowanego ołówka dokonali pasowania.

Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i mały upominek.  Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku.  Całą uroczystość przygotowały nauczycielki: Ewelina Kucharska i Milena Zwierzchowska. Kolejną uroczystością tego dnia była 100 rocznica odzyskania przez kobiety praw wyborczych.  Uczennice z klasy VII i VIII wraz z p. Beatą Dębską przygotowały krótkie wystąpienie, w którym przedstawiły najbardziej znane sylwetki Polek. Po całej uroczystości wszystkie kobiety stanęły do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
tekst i foto: Sp w Czernikowie

Skip to content